هر خبر یک بهانه و وسیله برای واکنش

 
 
توصيه مطلب
۱
 
کد مطلب: 6569
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۰۸
راديوفردا و نگاه وارونه به جنبش دانشجويي ايران !
 
راديوديروز : همزمان با ايام نزديك به ۱۶ آذر و سالگرد روز دانشجو ،‌ راديوديروز به نگاه معكوس و وارونه ي راديوفردا به جنبش دانشجويي مي پردازد .
 
 

سالروز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ به عنوان روز دانشجو در تقويم كشورمان ثبت شده است . روزي كه به خاطر اعتراض به حضور نيكسون آمريكايي در دانشگاه تهران ۳ دانشجو توسط ايادي پهلوي كشته شدند . به تعبيري ۳ دانشجوي اين مملكت در آن روز خود را فداي استكبار ستيزي و مخالفت با آمريكا و هر گونه دخالت هاي بيگانه در كشورمان كردند .
اما ۱۶ آذر كه در بستر آمريكا ستيزي و دشمني با دخالت هاي بيگانگان شكل گرفته است از سوي راديوفردا چگونه تفسير مي شود ؟
راديوفردا از ميان چند ميليون دانشجو و صدها تشكل دانشجويي ولايتمدار در سراسر كشور با عناوين و تابلوهاي مختلف و نيز با سلايق و گرايش هاي متفاوتي كه دارند ، تنها از بخش غير قانوني و طيف ضد انقلاب و فراري انجمن هاي اسلامي دانشجويان ( طيف علامه ي تحكيم وحدت ) به عنوان جنبش دانشجويي ياد مي كند .
جالب تر آنكه ده ها بيانيه ، تجمع و راهپيمايي و مانور قدرت دانشجويان انقلابي در راستاي دفاع از رهبري و مخالفت با غرب و نيز توطئه هاي غرب در داخل كشور و نيز منطقه را سانسور مي كند و از سوي ديگر بعضا سخنان تعدادي عنصر فراري كه انگشت شمار هستند را به عنوان مواضع جنبش دانشجويي معرفي مي كند !
اما در آستانه ي روز دانشجوي امسال هم رويكرد راديوفردا قابل تامل بود .
يكي اينكه تجمع جمعي از دانشجويان را كه به نشانه ي اعتراض به اصلاح قانون انتخابات رياست جمهوري در مقابل مجلس گرد آمده بودند را " بي اهميت " و " وابسته به احزاب " تفسير كرد . عجب است كه دانشجوياني كه راديوفردا آنها را به عنوان جنبش دانشجويي مي داند ( همان ضد انقلاب هاي فراري ) همگي وابسته به احزاب بودند و امروز هم وابسته به سرويس هاي جاسوسي و امنيتي غرب ! ولي اين تعداد دانشجويان كه كاملا مستقل و به دور از هر گونه وابستگي حزبي در مقابل مجلس تحصن كرده بودند را وابسته به احزاب مي داند ! و جالبتر اينكه در اينجا وابستگي بد است ولي براي دانشجويان حامي راديوفردا وابستگي خوب است !
از همه عجيب تر اينكه راديوفردا اين تجمعات دانشجويي را بي اهميت مي داند !
باز هم معلوم شد كه از نظر راديوفردا هر گونه اقدام اعم از بيانيه ، تجمع ، مصاحبه يا نامه كه از سوي عده اي ضد انقلاب انجام گيرد بسيار مهم و حساس است و حتي سازمان ملل و روساي كاخ سفيد هم بايد موضع بگيرند !‌و از سوي مقابل اگر صدها برابر آن دانشجويان انقلابي و ولايي حركتي انجام دهند از نظر راديوفردا بي اهميت است !
از سوي ديگر باز هم در آستانه ي ۱۶ آذر و روز دانشجو راديوفردا كه ادعايش گوش فلك را كر كرده ، از حكومت پهلوي حمايت كرد . يعني حمايت از قاتلين ۳ دانشجوي شهيد در سالروز ۱۶ آذر ۱۳۳۲ ...
Share/Save/Bookmark
مولف : دکتر علی ایوبی
 
مراحل ارسال پيام صوتی: کليد دايره > کليد مربع > کليد ذخيره > کليد ارسال > پس از بسته شدن پنجره، کليد ارسال نهايی
مدت زمان هر پيام حداکثر 1 دقيقه و 30 ثانيه می باشد.
در صورتی که برای اولين بار از اين امکان در سايت ما استفاده می کنيد و با پيغام امنيتی فلش مواجه می شويد بايد بر روی گزينه Allow کليک کرده تا امکان استفاده از ميکروفون فعال شود.
برای استفاده از اين امکان بايد نرم افزار Flash Player نسخه 11 يا بالاتر بر روی سيستم شما نصب باشد.
با کليک بر روی علامت ميکروفون می توانيد پيام صوتی خود را در مورد اين مطلب ارسال کنيد. 

آدرس ايميل :